مردی که گم شده

مردی که گم شده در این دنیای سردرگمی ها=وب و زمین

بوی عیدی بوی توپ

نوشته زیر را درست در همین موقع از نوع پارسالش تو وبلاگ قبلیم نوشتم ، اگر وقت داشتی بخون :

(( وقتی که شبت 8 صبح باشه ، وقتی که صبحت 5 بعد از ظهر باشه ، همین میشه دیگه ، یکی گفت :داری شکل خفاش میشی ... چرا با خودت اینجوری می کنی ؟! جواب دادم : باشه . شب که میاد همه میخوابن ، هیشکی تلفونشو جواب نمیده ، هیچ صدایی نیست که مزاحمت بشه ، تو اتاقت تنهایی و این حس خوب بهت دست میده که هیشکی باهات کاری نداره ، هیشکی نیست بهت گیر بده . میتونی راحت در بطری را باز کنی ، بدون اینکه کسی بفهمه ، بعد از اینکه خوردی همونجا سرت رو بذاری رو بالش بکپی و اجازه بدی صدای داریوش تو گوشت بپیچه و به سقف زل بزنی .

چند شب بود که یکی داشت مرض می ورزید ، یا زنگ میزد ، یا اس میداد . گوشی رو سایلنت می کردم بازم نور گوشی ناراحتم می کرد ، طرف سعی داشت این حال خوب منو خراب کنه ، گوشیو روی شیکم اش می خوابوندم که نورشو نبینم ، ولی فکر اینکه داره زنگ می زنه هم حال منو بهم میزد ، گوشی رو خاموش کردم ، اما بازم یادش منو ناخوش می کرد . دیگه واقعا داشت حالم بهم می خورد . دیشب که همون دیروز خودمونه بهش زنگ زدم گفتم : بسه . اونم گوش کرد . چون حال اونم داشت بهم میخورد .

الانم تو اتاقم نه بوی عید می آد ، نه بهار . یه ساله که هیچ بویی نمیاد . میدونم برای من که نیومد . راستی داشت یادم میرفت ، سال نو مبارک ، امیدوارم هرچی میخوای بشه . امیدوارم . ))

آره .. شاید یک کم تلخه ... اما وقتی اوضاع شیرین نبود بگم شیرینه ؟!

اگر بخواهیم واقع بینانه به سال 90 نگاه کنیم ، می فهمیم که امسال هم خوب نبود ، از زندگی تا سیاست همه اش بد بود . {...} اما امسال از سال های قبل هم بد تر بود . من که با هرکسی صحبت کردم تقریبا همین نظر را داشته است ، شاید چند اتفاق خوب هم داشت ، اما اگر کلی و صمیمی به زندگی خودمان نگاه کنیم می فهمیم که سال خوبی را پشت سر نگذاشتیم .

اما چه میشه کرد ، این زمان در حال گذر است و با گذر هر لحظه از آن ، زمان خوب بودن را از دست می دهیم ، ای کاش ما نیز همراه با برگه های تقویم عوض می شدیم و با آمدن نوروز ما هم "نو" می شدیم ، انسانی نو و خوب ، اما افسوس که قالب اوقات اینطور نیست ، ما همان آدم های قبلی هستیم که فقط لباس هایمان تغییر کرده ، شاید شب بخوابیم و فردایش بیدار شویم و سال عوض شده باشد ، این سال ها که آنقدر برنامه های ماهواره خوب شده که شک دارم کسی لحظه ی سال تحویل خواب باشه . پس اگر بیدار می مانیم ، بیاییم همگی با هم در آن لحظه ای که تنها سیصد و شصت و اندی روز یک بار اتفاق می افتد از اعماق دل و ذهنمان فقط به فکر خودمان باشیم و از خدا بخواهیم که تغییر کنیم ، تغییری بزرگ و در جهت مثبت .

امیدوارم سال 91 سال خوبی باشه ، اگر دوست دارید شعر "فریدون مشیری" را بخوانید به اینجا بروید .

   + امیر ; ۳:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱٢/٢٧
comment نظرات ()