مردی که گم شده

مردی که گم شده در این دنیای سردرگمی ها=وب و زمین

روزانه های 5 روز

امروز موسیقی احمد پژمان خیلی به دل میشینه .

گاهی وقت ها فک می کنم که منم مثل خانوم سیگاری کامنت ها را تایید نکنم ، چون بعضی ها دارن کرم میریزن ، دست خودشون نیست ، فک می کنن که ناشناس می مونن ، ولی من از آی پی ها همرو میشناسم ، حتی اگه با چیز.پی.ان کانکت بشن و به خیال خودشون آی پی عوض کنن ! انتظار نداشته باش بهت بگم دوست عزیز چون من همیشه به تو و امثال تو میگم ؛ آدم عوضی .

پ.ن : همونجوری که تو پست قبل تر گفته بودم ، تو ادامه این پست از فیلم هایی که تو جشنواره امسال دیدم ، میگم ، شاید موقع اکران عمومی به کار کسی آمد .


قبلا هم گفتم ، امسال امتحان های من خیلی طول کشید و بخاطر همین نتونستم زیاد فیلم ببینم .

خرس : اولین فیلمی که امسال دیدم به معنای حقیقی کلمه بد ، زشت و ضعیف بود . دیگه فک می کنم که "پرویز پرستویی" هم داره تکراری میشه ، تو این فیلم هم مثل فیلم پارسالش فقط بلد بود کلشو کج کنه ، چشماشو باد کنه ، بعدش بزنه زیر گریه به این امید که ما هم گریه کنیم ، ولی باید بگم که : پرویز هم تکراری شد . این فیلم فقط یه نکته مثبت داشت و اون هم بازی "خانوم مریلا زارعی" بود . اگر این فیلم اکران عمومی شد که حتما هم میشه ، پیشنهاد می کنم که نبینید .

بی خود و بی جهت : ساخته "کاهانی" که بدون شک بهترین فیلم امسال بود ، با بازی فوق العاده "عطاران" ، "پانته آ بهرام" ، "نگار جواهریان" و "احمد مهران فر" . البته بازی پانته آ بهرام از همه بهتر بود . بعد از دیدن این فیلم تو سینما استقلال با خود آقای کاهانی هم صحبت کردم و بخاطر این شاهکار سینمایی بهشون تبریک گفتم . این فیلم به احتمال قوی اکران عمومی نمیشه ، گذشته از تیکه های سیاسی ِ روز بازیگر ها در مورد اتفاق های روز مثل اختلاس ، خانومی در این فیلم بازی می کرد که چادر به سر داشت و باقی ماجرا که نمی خوام بگم . ولی اگر اکران شد ، حتما ببینید .

ملکه : واقعا من از آقای "باشه آهنگر" بیشتر از اینها انتظار داشتم . فیلم بدی نبود ، اما خوب هم نبود . کلمه متوسط سزاوار این فیلم می باشد . موضوع فیلم جدید بود (در مورد اختلاف میان ارتش و نیروهای داوطلب) اما داستان خوب پرداخت نشده بود ، "مصطفی زمانی" هم در این فیلم نقش روح داشت ! به هر حال اگر اکران شد ، ببینید هم بد نیست .

زندگی خصوصی آقا و خانوم میم : واقعا قشنگ بود ، "حمید فرخ نژاد" مثل همیشه خوش درخشید ( البته بعضی از مردم می گفتن که تو فیلم گشت ارشاد بهتر بود که من اون فیلمو ندیدم ) خانوم "مهتاب کرامتی" هم بازی خوبی داشت و نقش اصلی فیلم بود . داستان فیلم در مورد خیانت بود که آقایون حدود 15 دقیقه از فیلم را بریده بودند ، اما بازهم فیلم زیبا در آمد . آقای "حاتمی کیا" هم علاوه بر نقش بلیت جم کنی برای فیلم واقعا خوب بود . اگر اکران شد حتما ببینید .

برف روی کاج ها : این فیلم را "آقای پیمان معادی" ساخته بود ، ایشون در فیلم آقای "اصغر فرهادی" بازی کرده بود ولی شاید کسی نداند که کار اصلی آقای معادی فیلمنامه نویسی است ، و فیلمنامه "کافه ستاره" را ایشون نوشته بودند . فیلم خوبی بود ، مخصوصا یکی از صحنه ها که مهناز افشار تلفنی با صابر ابر صحبت می کرد . اما نمی دونم چرا در انتخاب های مردمی تا اینجای کار رتبه ی دوم را دارد ، فک کنم مردم هنوز تو جو اصغر فرهادیسم سیر می کنند . اگر اکران شد ببینید . داستان این فیلم هم یک موضوع تکراری بود ، خیانت ! اما خوب پرداخت شده بود . زمان اکران این فیلم "رضا صادقی" را دیدم ، خیلی دلم براش سوخت ، اصن فک نمی کردم که اینجوری راه میره . اصن خیلی روم تاثیر گذاشت . وقتی دیدمش اینجوری شدم :((

پذیرایی ساده : ساخته "مانی حقیقی" . حدود سه ساعت تو صف بودم اما نتونستم فیلم را ببینم ! بلیط به من و حدود 100 نفر دیگه نرسید . جلوی سینما فلسطین بودم که خود آقای "مانی حقیقی" را دیدم ، خیلی ساده پوشیده بود ، اما از چهره اش معلوم بود که از اون آقاهای شیطونه ! خانوم پشت سری من تو صف ، دوست مادرِ مانی حقیقی بود که تونست بره فیلمو ببینه . می بینید تورو خدا ، فیلم دیدن هم پارتی می خواد!!!

آقای موسیقی امسال : شک نکید که آقای "کارن همایون فر" است . موسیقی ایشون در پایان بندی فیلم ها خیلی تاثیر داشت ، مخصوصا برای فیلم "برف روی کاج ها" .

فیلم های ندیده ای که پیشنهاد می شود : فیلم بوسیدن روی ماه که به احتمال قوی در بهار امسال اکران میشه - خوابم میاد هم سال دیگه اکران میشه .

کاشکی می تونستم بیشتر ببینم ، اگر شما هم فیلمی بغیر از این ها دیدید برای من هم بگید ، یا اگر فیلم های بالا را دیده اید از تجربه تان و از برداشت های زیبایتان برام بگید .

پ.ن : خیلی وقته که دوست ندارم ادبی بنویسم . ویرایش این متن با شما .

   + امیر ; ٥:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱۱/٢٢
comment نظرات ()